11220919_831885640253019_67367795761240002_nPierwsze moje wspomnienie związane z fotografią to ciemna kuchnia, mój Tata, powiększalnik Krokus i ja jako pięciolatka odkrywająca magię fotografii. Pamiętam, jak czarodziejsko na białej kartce w żółtej kuwecie w przygaszonym świetle pojawiał się obraz, pojawiłam się ja, malutka dziewczynka w szarej sukience, na szarej trawie, z białymi włosami i rozbrajającym uśmieszkiem. Do tej pory trzymam w rodzinnym albumie te wspólnie z Tatą wywołane zdjęcia.

Później w moim życiu pojawiły się obrazy, niezliczone ilości albumów z malarstwem, weekendowe wycieczki w przepiękne okoliczności przyrody, wizyty w muzeach, zamkach, pałacach, kościołach, a to wszystko działo się na Dolnym Śląsku. Terenach „odzyskanych”, ale trochę obcych.

Fotografia na chwilę mnie opuściła, aż do czasów gdy zamieszkałam w Górach Sowich, w niewielkiej miejscowości tuż pod lasem, nieopodal Zamku Grodno. Grzechem byłoby nie utrwalić zmienności przyrody; tyle, że kiedy oswoiłam już sobie to miejsce, postanowiłam przeprowadzić się na drugi koniec Polski, do Gdyni.

Później przyszła fascynacja historią, historią ubioru, stylizacją. Fotografią na nowo „zaraził” mnie Radek Brzozowski, to on nauczył mnie jak sprawić, żeby aparat zaczął mnie „słuchać”, pokazał mi tajniki pracy w studio i nieustannie wciąga w meandry fotografii historycznej.

Świat swojej fotografii kreuję sama; tak jest najlepiej, w końcu nikt nie pojmie moich wizji równie dobrze, jak ja. To z moich rąk wychodzą wszystkie makijaże i historyczne stylizacje modelek i modeli. Nie było to łatwe, ale dzięki temu całkowicie kreuję świat, który ukazuje na zdjęciach.

 

Zapraszam do mojego świata.

 

My first memory connected with photography is a dark kitchen, my Dad, a Krokus enlarger and myself, a five-year-old discovering the magic of photography. I remember the magic of an image appearing in dim, red light, on a white sheet of paper in a yellow tray; an image on which I appeared; a little girl in a grey dress, on grey grass, with white hair and a disarming smile. I still have these pictures, developed together with my Dad, in my family album.

Later in my life, there were loads of images; countless painting albums, weekend trips to the magic locations, visits to museums, castles, palaces, churches, all in Lower Silesia. The lands ‚reclaimed’ but still a little allien.

Photography was not there as such, not until I moved to the Owl Mountains, to a little place just by the forest, a little away from the Grodno Castle. It would have been unthinkable not to capture the beauty of changing nature. Still, as soon as I managed to make the place my own, I decided to move to the other end of Poland, to Gdynia.

Then came the fascination with history, history of fashion, styling. Passion for photography was brought back by Radosław Brzozowski, who taught me to make the camera obey, introduced me to the secrets of studio work and constantly brings me into the realm of historical photography.

My photographic worls is a world which I create myself, with my own hands as no one will undersand my ideas as well as I do. I select and make all the historical outfits and make-ups; it was not easy, but this way I can honestly say that I really create the world I show in my pictures.

Welcome to my world.

 

Wystawy, osiągnęcia, publikacje:

2012-  II nagroda w konkursie fotografii organizowanym przez Europejskie Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku
2013 – Zamek Książ w Wałbrzychu wystawa zbiorowa „Dolny Śląsk w obiektywie TSF”
2014 –  Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej – wystawa zbiorowa „Dolny Śląsk w obiektywie TSF”
2015 – wywiad dla onfilm.photo – klik 
2015- publikacja fotografii Radka Brzozowskiego w amerykańskim czasopiśmie View Camera. Sesja była stylizowana przeze mnie
od 2016 wykładowca w Trójmiejskej Szkole Fotografii
2016 – udział w projekcie Radosława Brzozowskiego i Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny „Wesele Kaszubskie wg I. Gulgowskiego” – klik 
2016- „Seks się sprzedaje” klika słów dla trojmiasto.pl – klik
2017 – „Dzikosć i kontrowersje” kilka słów dla portalu trojmiasto.pl – klik
2017 -„Wysoka sztuka i biznes” wywiad dla portalu trojmiasto.pl – klik
2017 – „Z ekranu na wybieg” kilka słów dla trojmiasto.pl – klik
2017- „Z serialu na wybieg” kilka słów dla trojmiasto.pl – klik
2017 – poplenerowa wystawa fotografii Domu Kultury w Czarnej Białostockiej
2017 – pokonkursowa wystawa „Remis” 21.Bienale fotografii w technikach historycznych w Ostrowie Wielkopolskim
2017- album fotografii w technice ambrotypii autorstwa Radosława Brzozowskiego „Wesele kaszubskie wg. I. Gulgowskiego”, w którym zadbałam o edycję zdjęć
2017 – wywiad wraz z Radkiem Brzozowskim dla Radia Gdańsk w audycji Włodzimierza Raszkiewicza „Kawałek świata i herbata” – klik 
2017 – wywiad „Co mnie inspiruje” dla Radia Wawa Gdańsk, który przeprowadziła Agata Gołąbek
2017-18 komisarz konkursu fotografii „Then & Now 2018″ – wystawa pokonkursowa w Muzeum Narodowym w Gdańsku
2018-  wywiad z Radkiem Brzozowskim dla Radia Gdańsk w audycji Włodzimierza Raszkiewicza ” Kawałek świata i herbata” – klik
14.03.2018- TVP Kultura „Informacje Kulturalne” – klik 
15.03. 2018 TVP Gdańsk „Sztuki Piękne” – klik
Moje zdjęcia znajdzecie również w książkach Radosława Brzozowskiego „Ambrotypia. Przewodnik praktyczny” , „Cyjanotypia. Przewodnik praktyczny”, „Albumina. Przewodnik praktyczny”, „Ciemnia analogowa”- moje zdjęcie m.in. na okładce, „Technika pigmentowa. Przewodnik praktyczny”- moje zdjęcie na okładce, „The Albumen Print. Practical Guide”
wrzesień 2018 r – wywiad dla Świata Obrazu „Fotografia musi być autentyczna”
swiatobrazu.pl
2019 – członek Związku Polskich Artystów Fotografików legitymacja nr 1232
2019 – wystawa „Kobiety” w Małej Galerii ZPAF w Toruniu
2019 – wywiad dla Radia Gdańsk
 2020 – komisarz konkursu i kurator wystawy pokonkursowej Then and Now 2 prezentowanej w Gdańskiej Galerii Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku
2019-2020 kurator w Galerii Autorskiej Radosława Brzozowskiego , Gdańsk ul Ogarna 123
2022- 2024 – prezes ZPAF okręgu kujawsko-pomorskiego
2023 – kurator wystawy „Poza czasem” Radosława Brzozowskiego, klik
2023 – kurator wystawy „Oblicza PRL” Wojciecha Balczewskiego klik
2023 – kurator wystawy „Pokój Pełen Miłości” Zbigniewa „Piotra” Piotrowskiego klik
2023 – kurator wystawy ” Kalwaria x 3,5″ Janusza Sytek klik
2023 – kurator wystawy „Oblicza fotografii”, wystawa zbiorowa ZPAF, klik
2023 – kurator wystawy „Bliżej” Eugeniusza Nurzyńskiego, klik
2023 – stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com